Technologia

Locals Skateboards manufacture prowadzi produkcje skateboardów opartą o technologie profesjonalnych firm zajmujących się produkcją od wielu lat. Produkcja bazuje na prasowaniu 7 warstw klonu kanadyjskiego (odmiany HARD MAPLE). Stosowane kleje w procesie produkcji są najwyższej jakości, co zapewnia światowy lider w technologii łączenia drewna firma Franklin International.

Deski prasowane są na gorąco w technologii PoliureTech przy pomocy aluminiowych form. Cięcie sprasowanych arkuszy odbywa się za pomocą profesjonalnych maszyn numerycznych CNC, co zapewnia gotowemu produktowi idealny kształt i wysoką jakość.

Każda deska, zanim trafi do lakierni, przechodzi kilkakrotnie przez ręce pracowników, aby ostatecznie za pomocą bębnów szlifiersko-polerskich uzyskała idealnie gładkie boki i powierzchnię. 

Grafiki nanoszone są dwoma metodami: klasyczną metodą sitodrukiem oraz metodą „heat tarnsfer” która daje dużo większe możliwości kolorystyczne i techniczne. Zarówno w procesie klejenia obłogów, drukowania grafik, jak i ostatecznego lakierowania używane są tylko i wyłącznie środki chemiczne niezanieczyszczające trwale środowiska (kleje polivinylowe, lakiery i farby wodne) 

Linia produkcyjna oraz system, pozwala na dużą wydajność, a to przekłada się na szybką realizację poszczególnych zleceń.

Scroll to Top